Epitafium dla zmarnowanego CZASU

Epitafium dla zmarnowanego CZASU

CZASU nie da się oszukać, CZASU nie można kupić, CZASU nie można zatankować jak paliwo do auta, więc należy szanować własny CZAS, nie marnotrawić go, aby móc jak najlepiej spożytkować swój CZAS na planecie Ziemia, na której żyjemy i zużywamy ten CZAS, drugiej kadencji nie będzie.

To co stworzymy za własnego życia, możemy przekazać naszym bliskim, potomkom czy potomności, tego czego nie stworzymy nie przekażemy nikomu, bo nie można przekazać czegoś czego nie ma.

Nie pozostawimy niczego po sobie i nikt nie będzie pamiętał o nas, nikt nie wspomni nas, bo zmarnowaliśmy swój CZAS.

Każdy z nas ma swoją rolę do spełnienia. Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny, nie ma dwóch takich samych ludzi. Nie ma również dwa razy tej samej chwili w życiu. Każde „tyknięcie” zegara świadczy o śmierci kolejnej sekundy. Dbajmy o to, aby każda sekunda zanim umrze, była dobrze spożytkowana.

Przeznaczanie czasu na odpoczynek nie jest marnotrawstwem czasu, akumulatory też wymagają ładowania, wypoczęci mamy nową, większą energię i nowe chęci do tworzenia następnych przedsięwzięć. Natomiast zmęczeni nie mamy chęci na nic, po za odpoczynkiem, więc wypoczywajmy gdy organizm domaga się wypoczynku, trzeba wypoczywać dużo żeby będąc wypoczętym, mieć siłę tworzyć jeszcze więcej. Nie żałujmy czasu na wypoczynek, wypoczynek nie jest marnotrawstwem, lecz prawidłowym wykorzystaniem CZASU, naturalną konsekwencją pracy i wzmożonej aktywności. Wypoczynek jest tak samo ważnym elementem życia jak woda dla spragnionego czy pożywienie dla głodnego, brak każdego z wymienionych elementów prowadzi w jednym, nieodwracalnym kierunku, jeżeli w porę nie dostarczymy organizmowi tego, czego aktualnie mu brakuje, to zakończy się przedwcześnie nasza kadencja na planecie zwanej ZIEMIA.

Obserwuję od kilkudziesięciu lat kilkoro ludzi w moim otoczeniu, którzy nieustannie rozwiązują krzyżówki od kilkudziesięciu lat. Te osoby nie doszły w swoim życiu do niczego, a można powiedzieć że zmarnowały swój CZAS, swoje życie. Pomimo dużej wprawy w rozwiązywaniu tych krzyżówek i osiąganych dobrych efektach, można uznać że są mało inteligentne, mało kreatywne, mają stosunkowo słabą wiedzę o otaczającym świecie.

Najgorsze jest to, że do niczego w życiu nie doszli, zmarnowali swój CZAS. Krzyżówki są zagadkami których rozwiązywanie nie prowadzi do niczego, można je rozwiązywać całymi latami i niczego to nie zmienia w naszym życiu. Jaki jest sens poświęcać swój CZAS, na wykonywanie czynności które nie wprowadzają żadnych pozytywnych zmian w naszym życiu ?

Nie warto też tracić czasu przed telewizorem na oglądanie papki przygotowanej nam przez innych, papki na której treść nie mamy żadnego wpływu, możemy tylko biernie ją spożywać a wartość intelektualna tej papki jest tak mierna że szkoda naszego jakże cennego czasu. Głównym celem mediów nie jest informowanie społeczeństwa, jak się powszechnie uważa. Głównym celem mediów jest DEZINFORMACJA, pranie mózgów, za pomocą reklam czy też „bajek” dla dzieci, to już nie te bajki co kiedyś, teraz przekazy podprogowe to norma. To że telewizor jest uznawany powszechnie za złodzieja czasu, nie jest dziś żadnym odkryciem, wiedzą o tym wszyscy, ale ci wszyscy nie potrafią się obronić przed okradaniem ich z CZASU, a to takie proste, wystarczy wyłączyć telewizor.

Nałogowe rozwiązywanie krzyżówek czy oglądanie telewizji, jest marnotrawieniem energii intelektualnej i własnego CZASU na planecie Ziemia, a trzeba pamiętać że mamy tylko jedną KADENCJĘ.

Czy nie lepiej spożytkować nasze zasoby czasu i energii intelektualnej, kreując własną rzeczywistość ?

Czy nie lepiej otaczać się tym co sami wykreujemy ?

Czy to nie lepsze niż tylko rozwiązywanie zagadek, które ktoś dla nas opracował ?

Te rozrywki opracowuje się po to, żeby nam wykraść CZAS,  NASZ CZAS,  CZAS jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i niepotrzebnie marnotrawiony. Kiedyś w stanie wojennym stworzono nam sztuczny kryzys niedoborów zaopatrzeniowych, trzeba było stać w długich wielogodzinnych kolejkach po podstawowe produkty, proszek do prania, papier toaletowy itp. Po wszystko trzeba było stać w długich kolejkach. Cel był jeden, zmęczyć nas i wykraść nam CZAS, tak żebyśmy nie mieli siły ani tego CZASU na spotkania i politykowanie czy protesty. Przykład ten dobitnie świadczy że rządzący są zainteresowani wykradaniem naszego CZASU, uzależnianiem nas od mediów, to za pomocą mediów nami sterują.

Shakespeare to ja nie jestem, lecz nie mogłem się powstrzymać i napisałem ten tekst, gdyż nie potrafię zrozumieć zachowań moich bliskich: mamy, żony, teścia a także znajomych których obserwuje od wielu lat.

Tomasz

„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, lecz nikt nie potrafi wskrzesić go” – Albert Einstein