„Miałem Pierwszeństwo” to piękne epitafium

Dzień pierwszego listopada, europejskim dniem pieszego !!!

Kobieta jadąc samochodem potrąciła śmiertelnie pieszego, przechodzącego przejściem dla pieszych, ponieważ została oślepiona przez słońce, nie mogła zauważyć pieszego, który jednak miał pierwszeństwo.

Więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem, denat miał pierwszeństwo i skorzystał z niego a winę powinno ponieść słońce. Wszytko wskazuje na winę słońca, więc czy słońce powinno zostać bezkarne ? Prokurator miał inne zdanie w tej sprawie.

Prokurator prowadzący sprawę złożył do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie kary pozbawienia wolności 1 roku, z zawieszeniem na 3 lata oraz kary grzywny 20 tys. zł i zadośćuczynienia 100 tys. zł. — A także orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 2 lat — zaznaczył rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Uważam ten wyrok za niesprawiedliwy i wysoce krzywdzący. Kobieta przyznała się do winy, że najechała na pieszego ale przecież zapewne nie miała tego w planach na ten wieczór.

To słońce wrednie świeciło po oczach a pieszy właśnie tego dnia postanowił bezwzględnie skorzystać ze swojego pierwszeństwa no bo przecież je miał !!! Jest wysoce prawdopodobne, że nie pierwszy raz bezwzględnie egzekwował swoje pierwszeństwo skoro je miał. Państwo dało mu te pierwszeństwo, więc bezwzględnie jej egzekwował na niesfornych kierowcach a tym razem nawet wybrał śmierć. Przecież nie mógł pozwolić na tak jawną dyskryminację, jak odebranie mu nabytego prawa pierwszeństwa !!! Muszę przyznać, że ta bezkompromisowa a zarazem odważna, wręcz bohaterska postawa, przyczyniła się do poprawy stanu kasy państwowej poprzez wpływy podatkowe z tytułu jego pochówku i spraw z tym związanych. No i rodzina będzie miały kogo odwiedzać pierwszego listopada.

Wiadomo przecież, że oślepiony człowiek praktycznie niewiele widzi i tego przy obecnym rozwoju techniki nie da się w żaden sposób wyeliminować, więc słońce nie powinno oślepiać !!! Przecież wiadomo, że piesi muszą mieć pierwszeństwo żeby zakłady pogrzebowe nie uszczuplały swoich dochodów a przy tym i skarbu państwa, który żyje przecież z podatków płaconych również przez zakłady pogrzebowe, więc piesi muszą mieć pierwszeństwo !!!

Uważam, że piesi zasługują na wielkie wyróżnienie w postaci nadania im międzynarodowego święta, więc proponuję ustanowić dzień pierwszego listopada, europejskim dniem pieszego !!!

Jednak słońce powinno się wstydzić za swe niecne wybryki, a pieszych powinno wyróżnić się należnym im świętem.

Ja natomiast jestem jakimś odszczepieńcem, oraz wyjątkiem od reguły, ponieważ ja nigdy nie mam pierwszeństwa na przejściu dla pieszych !!! Zawsze przechodzę po przejściu dla pieszych dopiero wtedy, gdy kierowca zatrzyma się przed tym przejściem, na dodatek bacznie obserwuję innych kierowców. Wcześniej nigdy nie wchodzę na przejście, lecz spokojnie czekam, ale mnie się nie spieszy. Za zakładami pogrzebowymi nie przepadam, jakieś takie ponure klimaty tam panują a i wpływy państwa z tytułu podatków od pogrzebów, też jakoś specjalnie nie mobilizują mnie. „Miałem Pierwszeństwo” to piękne epitafium, ja jednak uważam, że trochę powściągliwości nie zawadzi. Po co się tak spieszyć do bram raju, więc przepuszczam innych, tych którym bardziej się spieszy… bo mają pierwszeństwo.

Jednak proszę absolutnie nie naśladować mojej skrajnie egoistycznej postawy, żaden przyzwoity obywatel nie powinien tak postępować. Po to państwo dało pierwszeństwo, żeby z niego korzystać a że czasem fizyka i biologia mają w tym temacie inne zdanie, to tym gorzej dla nauki.

Pozdrawiam wszystkich świadomych swojej życiowej roli obywateli-bohaterów, cześć i chwała bohaterom.

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/smiertelne-potracenie-na-pasach-sprawczynie-wypadku-oslepilo-slonce/fvr4rvz,79cfc278