Przykład potężnej manipulacji medialnej, nieprzypadkowo pojawiające się właśnie w obecnym czasie

Po przeczytaniu tego artykułu okazuje się, że nie było ŻADNEGO polskiego wątku, żadnego. Ale gdyby jednak był to byłby pozytywny, ponieważ jakoby polski kierowca ambasady rosyjskiej w Australii zdradził Rosjan, ujawniając iż to Rosjanie stoją za zamachem, czyli to byłaby pozytywna postać z punktu widzenia amerykanów oraz sprawiedliwości dziejowej.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zamach-na-kennedyego-po-latach-amerykanie-ujawnili-polski-watek/20tkmnv,79cfc278

Dalej napisano, że był to jednak fake news, zupełnie nieistotna a wręcz mylna informacja a obecnie już nawet nie warta wspomnienia bo i po co ?

Wiadomo więc już, że żadnego polskiego wątku jednak nie było, więc jaki był cel tej publikacji ?

Ano taki, ta publikacja była przeznaczona dla tych co czytają tylko tytuły, a przekaz był niezwykle jasny, że to Polacy maczali ręce w zamachu na Kennedy’ego a więc ponownie to ci wredni Polacy są winni.

O ile w przypadku polskich mediów stratą może być jedynie jakieś poczucie winy młodych ludzi, że są polakami i że zawsze to my rozrabiamy na świecie, o tyle w zagranicznych mediach wydźwięk jest zupełnie inny. Na zachodzie przekaz podprogowy jest taki iż znowu widać, że Polacy w czymś maczali swoje brudne łapy i na pewno są winni. Natomiast na wschodzie Rosjanie odbiorą to tak, że znowu niewdzięczny polak ich zdradził a miał tak dobrze i tak dobrze ambasada mu płaciła za pracę kierowcy. 

Nikt się nawet nie zastanowi, że to jest przecież całkowicie niemożliwe jest aby kierowcą w ambasadzie rosyjskiej był Polak !!! Ba nawet zwykły Rosjanin. Tam zawsze jest oficer FSB lub GRU, zależnie od rangi kraju w jakim jest dana ambasada, jak w USA czy GB to z pewnością będzie oficerem GRU.

Obecnie zdecydowana większość młodych ludzi nie czyta treści artykułów a jedynie czytają tytuły, są też tacy którzy jeszcze wybiórczo przelecą podtytuły wewnątrz artykułu ale większość nawet nie otwiera artykułu. Ponieważ właściciele mediów mają tego pełną świadomość to tak dobierają tytuły, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Większość młodych ludzi obecnie nie używa do komunikacji pomiędzy sobą emaili, używają tylko jakichś komunikatorów, masengerów, wchatsapów itp. bo szybciej, nikt nie czyta szczegółowo i do końca, więc tu jest wielkie pole do manipulacji. Dziurki nie zrobią a krew wypiją a na dodatek nic nie można im prawnie zarzucić. Właśnie dlatego wielkie międzynarodowe korporacje medialne to największe zło ludzkości, ponieważ za pomocą tych mediów sterują nastrojami oraz poglądami pospólstwa na całym świecie.