To jest akt wojny, zaczęło się. Francja właśnie wyraziła swoje „głębokie zaniepokojenie” wcześniej USA to zrobiły

Francja słusznie zaczekała z „wyrażeniem swojego głębokiego zaniepokojenia” na USA, w ten sposób została zachowana droga służbowa 😉

Gdyby Francuzi zrobili to pierwsi, byłoby to nietaktowne w stosunku do USA, a teraz wiadomo że już można, ponieważ USA już to zrobiły, poza tym, źle by to wyglądało pod względem dyplomatycznym.

Należy postępować zgodnie z protokołem dyplomatycznym i tu naprawdę Francja stanęła na wysokości zadania. Powiem szczerze iż jestem dumny, że posiadamy takiego odpowiedzialnego sojusznika, Francja nie zawiodła !!! Od razu widać że na Francji można polegać.

Jak widać Wielka Brytania i Niemcy jeszcze się ociągają z wyrażeniem własnego „głębokiego zaniepokojenia” zastanawiam się czy nie należałoby zweryfikować naszych sojuszy i czy nadal można polegać na tak niepewnych sojusznikach ?

Polska i NATO potrzebują odważnych i odpowiedzialnych sojuszników, a nie takich co ociągają się z wyrażeniem własnego „głębokiego zaniepokojenia”. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że Putin z Łukaszenką obserwują ten kontratak i już zacierają ręce, że jednak NATO nie jest tak silne jak się wydawało.

No może nie ma aż tak silnej jedności w sojuszu, ale jednak USA i Francja stanęły na wysokości zadania i zadały dwa silne a wręcz druzgocące ciosy Putinowi. 

Ja nie wiem jak Putin się z tego podniesie, a już na pewno, następnym razem zastanowi się dwa razy, że nie wolno tak od razu atakować od tyłu Ukraińców. Co innego, gdyby Putin zrobił to bardziej kurtuazyjnie, tak na raty, a nie jak jakiś pospolity podwórkowy bandyta. 

Przyznam szczerze, że nawet trochę współczuje Putinowi, choć może na to nie zasłużył, że tak niespodziewanie został zaatakowany i na dodatek od razu z tak wielką agresją !!! 

Obawiam się, czy Putin nie popadnie w depresję z tego powodu, w końcu to aż dwa „głębokie zaniepokojenia” za jednym razem, to niczym lewy sierpowy i prawy prosty.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/francja-ostrzega-rosje-w-sprawie-ukrainy/2j36hge,79cfc278

Co o tej sytuacji myślicie drodzy przyjaciele ?