Ryżowar – Garnek do gotowania ryżu Tristar RK-6134SY 300W 0,6 litra

Ryżowar – Garnek do gotowania ryżu Tristar RK-6134SY 300W 0,6 litra

Tematem tego artykułu jest tzw. ryżowar, czyli garnek do gotowania ryżu, model Tristar RK-6134SY. Garnek do gotowania ryżu Tristar RK-6134SY ma stosunkowo małą pojemność naczynia, oraz bardzo mały pobór mocy elektrycznej, tylko 300W. Zmierzony, faktyczny pobór mocy w trybie gotowania to 310W, oraz tylko 38W w trybie podtrzymania ciepła potrawy. Tristar RK-6134SY jest bardzo oszczędnym, wygodnym oraz ekonomicznym automatem do gotowania ryżu, potocznie nazywany ryżowarem.

 

Mały oraz bardzo ekonomiczny ryżowar a przy tym bardzo użyteczny

W obecnych czasach szalejących cen energii elektrycznej, mały pobór mocy jest bardzo istotnym parametrem, lecz nie tylko z tego powodu. Taki garnek jest idealny do zastosowań kampingowych, np. w kamperze itp. można go zasilać poprzez sinusoidalną przetwornicę napięcia z akumulatora.  Garnek TRISTAR RK-6134SY, jest jednym z najmniejszych ryżowarów dostępnych w handlu detalicznym. Ten ryżowar jest wystarczający do gotowania ryżu lub kaszy dla małej rodziny, jednorazowo ugotowana porcja wystarczy dla maksymalnie czterech osób.

Często używam tego garnka w niestandardowych zastosowaniach, jak gotowanie zup czy duszenia mięsa. Jednak w takich zastosowaniach automatyka garnka nie działa, więc proces gotowania czy też duszenia należy osobiście nadzorować.

 

Sprawdziłem czy są dostępne jeszcze mniejsze garnki i znalazłem jeszcze mniejszy

Pomimo że bardzo lubię ryżowar Tristar ze względu na jego zalety, to jednak znalazłem jeszcze mniejszy garnek do gotowania ryżu, marki Russell Hobbs. Skoro już znalazłem, to kupiłem go a następnie opisałem swoje spostrzeżenia, odnośnie tego najmniejszego garnka do gotowania ryżu Russell Hobbs 27020-56.

 

Automatu nie trzeba pilnować

Ponieważ nie lubię tracić czasu stojąc w kuchni, w celu pilnowania procesu gotowania, używam wielu różnych automatycznych urządzeń kuchennych. Czas na planecie ziemia jest tylko jeden, drugiej kadencji nie będzie, więc nie warto niepotrzebnie tracić tego czasu. Po zakończeniu procesu gotowania ryżu, garnek Tristar RK-6134SY automatycznie przechodzi w tryb podtrzymania temperatury potrawy, w okolicach 60 stopni Celsjusza. Przełączenie trybu pracy nie następuje po ściśle określonym czasie gotowania, lecz po zwiększeniu temperatury dna miski, wykrywanym przez automat przełączający. Gdy temperatura dna miski przekroczy 100 stopni Celsjusza, wtedy następuje przełączenie garnka z trybu gotowania w tryb podtrzymania temperatury potrawy.

Bez niespodzianek, przewidywalnie i zawsze tak samo dobrze

Ten sposób gotowania ryżu posiada dużo zalet, których nie sposób przecenić. Przede wszystkim ryż jest zawsze tak samo dobrze ugotowany, no i ZAWSZE się udaje. Istotną zaletą jest możliwość długiego utrzymywania ciepłego ryżu, ponieważ garnek posiada wewnętrznie izolowane podwójne ścianki i tryb podtrzymywania temperatury. Konstrukcja garnka do gotowania ryżu TRISTAR RK-6134SY, dzięki podwójnych izolowanych ściankach, umożliwia długie utrzymywanie ciepła, nawet po wyłączeniu zasilania urządzenia.

 

Koniec z przypalaniem oraz nic nam nie wykipi

Czas gotowania ryżu jest zdeterminowany ilością wody wlanej do miski garnka, zależnej od ilości użytego ryżu, oscylując wokół 20 minut. Jednak nie czas gotowania jest tutaj najistotniejszy, on i tak trwa tyle ile musi trwać aby ryż stał się zjadliwy. Z punktu widzenia użytkownika, najistotniejszym jest czas naszego zaangażowania w proces przygotowania do gotowania ryżu, trwający krócej niż 30 sekund. Tylko tyle czasu przed właściwym gotowaniem spędzamy przy garnku, po ugotowaniu jeszcze krócej, wyciągamy miskę z ugotowanym ryżem i koniec. A więc, całkowity czas naszego zaangażowania w proces gotowania ryżu jest krótszy niż 30 sekund !!! Nie ma potrzeby pilnowania garnka Tristar RK-6134SY, nic się nie przypali ani nie wykipi. Według mnie jest to doskonały wynik, wyjście do restauracji trwa zdecydowanie dłużej ;).