Kurczak w sosie słono-zasadowym

Uważam, że makaron i putler są najlepszymi sprzymierzeńcami Polski

To właśnie głównie ci dwaj panowie ale też i Niemcy są paliwem wzrastającej potęgi Polski, to właśnie dzięki nim stajemy się potęgą a czemu ?

Ponieważ zaczęli podważać stary porządek, zaczynając podskakiwać USA.

USA widząc aspiracje Polski oraz innych krajów europy środkowej, postanowiło powoli lecz systematycznie dolewać oliwy do ognia, stymulując rodzący się proces. 

USA potrzebują mieć w europie potężnego oraz „pewnego” partnera, tak żeby móc zabezpieczać swoje interesy.

Do tej pory taką rolę pełniła WB oraz Niemcy, lecz Niemcy ponownie „zauważyły” swoją „historyczną rolę” w europie, dołączając do podburzających ich francuzów. Niemcy już nie chcą być wasalem USA.

 

Polsce opłaca się protektorat USA, dający nam historyczną szansę

Ponieważ jesteśmy obstawieni ze wszystkich stron przez nieprzyjazne mocarstwa, więc naszą jedyną szansą jest dać komuś dupy. Jednak lepiej dawać dupy USA niż ruskiej swołoczy, bogaty kochanek jest lepszy niż ruski alfons. Następnym pozytywem jest to, że USA jest za oceanem a ruskie tuż za „ścianą”.

 

Polityka zawsze była brudna i to się nie zmieniło, więc ten kto płaci, wybiera muzykę

My dzięki protekcji USA możemy stać się potęgą i to już właśnie dzieje się, potrzeba na ten proces ok. 10 do 20 lat.

Natomiast Francja powoli chyli się ku katastrofie, pomimo że obecnie jest największą potęgą militarną kontynentalnej europy.

WB teoretycznie wyżej stojąca w rankingach militarnych, lecz prawda jest taka, że to Francja jest mocniejsza, tak na lądzie jak i na morzu, ale Francja zaczyna rozpadać się wewnętrznie. Za dużo wpuścili do siebie imigrantów, co jest pokłosiem dawnej imperialnej polityki w Afryce.

 

Polsce potrzeba 10 do 20 lat żeby stać się potęgą a Francji potrzeba pomiędzy 10 do 20 lat, lecz żeby zapaść się

Uważam, że potrzebujemy od 10 do 20 lat na uzyskanie bardzo silnej pozycji, zarówno w europie ale też i na świecie. Ten proces zaczął się jakieś kilka lat temu, natomiast Francja stacza się po równi pochyłej. Los Niemców również nie będzie świetlany.

Ze starych europejskich krajów jedynie Szwajcaria wyjdzie z tego bez większych zawirowań, Włochy oraz Grecja również jakoś przetrwają ten wiatr historii, który właśnie się rozpędza.

 https://www.youtube.com/watch?v=45TvjpOLf-4

Przed chwilą przeczytałem że fiński generał Toveri, były szef fińskiego wywiadu wojskowego stwierdził, to co ja tu napisałem przed chwilą. Żeby nie było niejasności, mój tekst powstał kilka godzin wcześniej, przed przeczytaniem przeze mnie artykułu w onet.pl, szkoda że akurat tak się złożyło a że niemal w tym samym czasie ponieważ wtedy można by zweryfikować po datach kto był pierwszy, te zdania dopisałem już po przeczytaniu tego artykułu ale mam zarchiwizowane maile w których głoszę od jakiegoś czasu te informacje. Poza tym mój tekst obejmuje nie tylko wzrost Polski ale i nawiązuje do powolnego upadku starych imperiów co daje pełniejszy obraz sytuacji jaką wieszczę w niedalekiej przyszłości.

 

Polska staje się potęgą militarną centralnej Europy

Gen. Toveri skomentował również polskie wydatki na zbrojenia. — Patrząc na polskie programy zbrojeniowe, widać, że Polska będzie potęgą centralnej Europy. Polska armia będzie potężniejsza niż niemiecka, francuska czy brytyjska.

Zamawiany przez Polskę sprzęt, jak pokazuje wojna w Ukrainie, to właściwy kierunek rozwoju armii. My w Finlandii też stawiamy na rozwój i mamy swój silny przemysł — podsumował gen. Toveri.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/finski-general-polska-bedzie-potega-wskazuje-tez-strategiczny-punkt/vjvy7jk,79cfc278